• BİST %-0.73 1,31
  • DOLAR %-0.23 7,88
  • EURO %-0.07 9,36
  • ALTIN %03:49 465,26

Motor Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz Cevabı Burada

Araçların kullanım süresine bağlı ya da motor arızaları gibi durumlarda motor yenileme işlemi yapılmalıdır. Motor yenileme işlemi ise motorun yerinden çıkarılarak tamir edilmesi gereken parçaların tamiri ve değişimi ile yapılan bir işlemdir.

Araçların kullanım süresine bağlı ya da motor arızaları gibi durumlarda motor yenileme işlemi yapılmalıdır. Motor yenileme işlemi ise motorun yerinden çıkarılarak tamir edilmesi gereken parçaların tamiri ve değişimi ile yapılan bir işlemdir. Motorun sorunlu olmasından kaynaklı olarak motor yenileme işleminin yapılmasına karar verilmesinden itibaren motor yenileme işlemlerini işinin ehli kişilerce yapılması motorunuzun dayanıklılığını artırmaktadır. Zaman içerisinde yıpranma gibi oluşan sorunlar karşısında kendi çabanızla tamir edebileceğiniz ufak çaplı problemleri de tamir edebilmeniz açısından sizlere www.motorbilgim.com adresi motorunuzla alakalı tüm sorunlar hakkında gerekli bilgileri sunma amaçlı her geçen gün kendi alanında yaptığı çalışmalar doğrultusunda çalışmalarını sürdürme yönünde ilerleme sağlamaktadır. Sizde Motor Bilgim ile motorunuz yenileme, motor revizyonu ve motor arızaları gibi pek çok kategoriler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Motor Yenileme İşlemi Ne Zaman Yapılır?

Motor arızaları konusunda motorun yenilenme işlemine kararı işinin ehli kişiler tarafından verilmelidir. Motor yenileme aşınmış ya da zaman içerisinde zarar görmüş motorlara yapılmaktadır. Ayrıca motorun yeterli işlevini sağlayamaması doğrultusunda da motor yenileme işlemi yapılmaktadır.

Motor Revizyonu Nedir?

Motor revizyonu aşınmış, arıza yapmış ya da zaman içerisinde eskiyen motorlara yapılan motorun yerinden çıkarılması sonucu hasarlı parçaların yerinden çıkarılarak tamir edilmesi ya da yerine yeni parçaların takılması sonucu gerçekleşen işlemdir. Motor revizyonu işlemi işinin ehli kişiler tarafından yapılmalıdır.

Motor Arızaları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Aracın durumuna bağlı olarak farklı motor arızaları bulunmaktadır. Örneğin; motorun güç kaybetmesi, motorun aşırı ısınması, akünün bitmesi gibi bir çok sorunlar motorun arızalı olduğu konusunu ele almaktadır. Motor arızalarıbazen basit arızalar olması durumunda doğru teknik uygulamalar dahilinde çözüme ulaşabilir. Fakat yaşanan problemler doğrultusunda risk almaksızın aracı uzman bir kişiye yaptırmanızda oldukça fayda bulunmaktadır.

Motor yenileme konusunda işinin ehli kişiler tarafından yapılmasını tercih etmek motorunuzun ömrünün uzun kalmasını ve daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Sizde motor arızaları hakkında bilgi edinmek amaçlı olarak Motor bilgim sayfasını ziyaret ederek online bir şekilde motorunuzla ilgili her türlü bilgiyi bir arada bulabileceksiniz.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
  • Motorcu
    0 0

    Aracı devrinde kullanmak ta motorun ömrünü etkileyen faktörlerden biri. Özellikle acemilikte sürücüler aracı devrinde kullanmıyorlar. Örneğin yüksek devirde araç kullanmak kompresörü olumsuz etkiler. Harareti arttırır, yakıtın yanmadan atılmadına neden olur.

Sıradaki haber:

Segman Çemberi 90-175 mm

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
453.535

VAKA

377.891

İYİLEŞME

12.511

ÖLÜM

75.644

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
63.911.555

VAKA

37.543.781

İYİLEŞME

1.389.244

ÖLÜM

26.367.774

AKTİF VAKA

Bu web sitesinde, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ndaki amaçlar ile sınırlı mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için  inceleyebilirsiniz.

Motor Bilgim'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Motor Bilgim'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.