• BİST %-1.02 1,33
  • DOLAR %-0.74 7,82
  • EURO %-0.39 9,36
  • ALTIN %23:59 448,83

Motorla İlgili Aklınıza Takılan Tüm Sorular

Araç kullanan ya da sanayii sektöründe araç üzerine çalışmaları doğrultusunda hemen herkesin bildiği konulardan birisi olan motor araçların vazgeçilmez metaryallerinden birisidir.

Araç kullanan ya da sanayii sektöründe araç üzerine çalışmaları doğrultusunda hemen herkesin bildiği konulardan birisi olan motor araçların vazgeçilmez metaryallerinden birisidir. Motor kullanım açısından zamanla aşınma oluştuğundan kaynaklı olarak motor yenileme ihtiyacı duyulmaktadır. Bilinmesi gereken konulardan birisi ise motor yenilemenin aslında çıkarılıp yerine yeni bir motorun takılması işlemi değil motor yerinden sökülerek yeni parçalarının takılması yada tamir edilebilmesi söz konusudur. Aynı zamanda sadece motorun kendisi değil turbo aksamlarından kaynaklı oluşan yakıt emiş sistemi ve yakıt enjektörleri sistemi de motor yenileme kapsamına girmektedir. Her araç kullanım koşullarına göre farklılık gösteriminden dolayı motor yenileme işlemleri de farklılık gösterebilmektedir. Motor yenileme işlemlerine ise ancak işinde uzman kişiler tarafından karar verilebilir ve yenileme yapılabilir.

Motor Yenileme İşleminde Risk Var Mıdır?

Motor yenileme işleminde oldukça hassas davranılması gerekmektedir, aksi halde yapılacak en ufak bir hata motorun tekrar yenilenmesi konumuna sebep olmaktadır. Bu ise araç sahibine tekrar masraf çıkarmakla birlikte bir çok soruna da sebep olacaktır. Motor yenileme işlemi işinin ehli kişilerce yapılırsa hiçbir sorun yaşanmaması söz konusu olabilir. Motor revizyonu uzman kişiler tarafınca yapılması doğrultusunda motorun hem dayanıklılığı hem de uzun ömürlü olması söz konusudur. Sizde    motor revizyonu hakkında ki bilgileri daha detaylı araştırmak adına https://motorbilgim.com adresi üzerinden yapabilir gereken teknik destek yardımlarından faydalanabilirsiniz.

Motor Performansı İçin Motor Yenileme

Bilindiği üzere eskiyen ve arızalanmış motor yenileme işlemi gerçekleştirilmekte ve ayrıca bu parçaların değişmesinden kaynaklı olarak ise motor revizyonu işlemi sırasında motorunuzun performansı artacak ve daha sağlam bir konuma gelecektir. Motor arızaları konusunda işin uzmanlarından destek alarak yapılacak işlemler doğrultusunda motorun daha kullanışlı ve daha fazla performans gösterimini sağlayabilirsiniz. Sizde motor hakkında sorunlar yaşıyorsanız ve bu konu hakkında çok fazla donanımsal yapı hakkında bilgi sahibi değilseniz web adresini ziyaret ederek bu sorunu ortadan kaldırabileceksiniz. Ayrıca web adresi üzerinden motor arızaları konusunda bilgi sahibi olabileceğiniz gibi aynı zamanda motor arızası gibi sorunlar hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Motor Arızaları Neden Olur? Motor Revizyonu İşlemleri

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
487.912

VAKA

396.227

İYİLEŞME

13.373

ÖLÜM

91.685

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
61.710.737

VAKA

39.491.957

İYİLEŞME

1.443.694

ÖLÜM

22.218.780

AKTİF VAKA

Bu web sitesinde, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ndaki amaçlar ile sınırlı mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için  inceleyebilirsiniz.

Motor Bilgim'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Motor Bilgim'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.