a

Yorumlarım

Sayın , Profil bilgilerinizi güncel tutmanızı öneririz

Yorumlarım

Onaylandı. 20 Haziran 2021
ISO 16949 Belgesi Nedir, Nasıl Alınır?

[…] FMEA açılımı Failure Mode and Effect Analiysis olarak tanımlanır. Türkçe karşılığı olarak Hata Türleri ve Etkileri Analizi olarak tanımlanan sistem, potansiyel olarak yaşanacak hata türlerinin analiz edilmesini ve söz konusu hataların olasılık ve birbiri ile benzerliklerine göre sınıflandırılmasını sağlamaktadır. Ürün geliştirme ve operasyon yönetim süreci olan bu sistem hataların etkin biçimde tanımlanmasını sağlamaktadır. […]

Onaylandı. 20 Haziran 2021
En Sorunsuz Araba Markaları ve Modelleri Hangileri?

Çoğu kişi beğenmez ama hyundai bu konuda çok iyi. Zaten listede de görüleceği üzere her segmentte modeli mevcut. Her sınıfa hitap eden bir marka. Yine de geliştirmesi gereken çok özelliği var.

Araba Nasıl Hararet Yapar?
Onaylandı. 20 Haziran 2021
Araba Nasıl Hararet Yapar?

Araç hararet yaptığında motor aniden kapatılmamalı. Aracı kenara çekip bir süre rölantide çalıştırmalısınız. Bu şekilde motor soğutma suyu çalışmaya devam edecek ve soğutma sağlayacaktır.

Onaylandı. 20 Haziran 2021
Malzeme Bilgisi

Malzemenin yüzey sertleştirme yöntemlerini de paylaşmanız faydalı olur. Hem malzeme bilgisi hem de motor parçalarında bu yöntemlerin kullanılması açısından dolayı önemli konu.

Onaylandı. 20 Haziran 2021
Motor Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz Cevabı Burada

Aracı devrinde kullanmak ta motorun ömrünü etkileyen faktörlerden biri. Özellikle acemilikte sürücüler aracı devrinde kullanmıyorlar. Örneğin yüksek devirde araç kullanmak kompresörü olumsuz etkiler. Harareti arttırır, yakıtın yanmadan atılmadına neden olur.

Onaylandı. 20 Haziran 2021
Common Rail Nedir? Yakıt Enjeksiyon Sistemleri

Araba daha sessiz çalışır ama bu aslında en ufak artısıdır. Çok daha az sarfiyat ile arabanın gücünü arttıran dizel arabalarda tam anlamı ile devrim niteliğinde olan teknolojidir. Torku arttırarak verim sağlıyor common rail sistemi. Alt devir torku çok yüksek oluyor bu teknoloji ile üretilen araçlarda.

Onaylandı. 20 Haziran 2021
Kuru Çalışma Nedenli Krepaj

Çoğunlukla yağlama sorunu nedeniyle meydana gelip yüksek tamir bedeli çıkartır. Kişi aracının yağlama sorunu olup olmadığını sürekli tamir etmektedir. Ayrıca yağ filtresinin de sebep olduğu zamanlar oluyor. Yağ filtrenize de dikkat edin.

Onaylandı. 20 Haziran 2021
Common Rail Nedir? Yakıt Enjeksiyon Sistemleri

Diğer eski nesil diye adlandırdığımız dizellere göre çok daha fiyat açısından avantajlı ve konfor sağlayan bir yeniliktir. Yüksek verim ve basınçla çalışan yakıt enjeksiyon sistemidir. Mazot pompası yaşamak veya enjektör arızası yaşamaktan (takribi 5-6 bin tl ortalama araca göre) sakınmak için common rail özellikli araç tercih etmeniz avantaj sağlar.

Onaylandı. 20 Haziran 2021
Motor Yağı Seçimi ve Teknik Özellikleri

Araba yolda bırakmadan motor yağına önem verin arkadaşlar. Ben kamyon yağı koymuşum araca ucuza kaçtım. Sonra o yağın boşaltılması daha ince bir motor yağı koyulması. Filtre değişimi yapılması derken umursamadığım ucuza kaçtığım motor yağı bana kat ve kat pahalıya patladı.

Onaylandı. 20 Haziran 2021
Kaç Tip LPG Sistemi Vardır?

LPG seçiminde aracınızın marka ve modelini dikkate almanız gerekiyor. En iyi lpg markaları Atiker ve BRC olsa bile araçtan araca fark olabiliyor. Uyumluluk ve performans farklılıkları.

more DAHA FAZLA GÖSTER